Český ranč

Trenérka

Ing. Kateřina Boskovská DoTh.

Ke koním se Káťa dostala už jako malá, devítiletá, holčička, když se jí konečně podařilo obměkčit rodiče a začala chodit do jezdeckého klubu KWJ FALADA v České Lípě.

Závodní kariéra

Český ranč - Trenérka Kateřina Mackovčinová

Prvních jezdeckých závodů se zúčastnila již v roce 2005. Během své závodní kariéry vyzkoušela jak parkury a drezuru, tak i westernové disciplíny, které ji oslovily nejvíce. V současné době se proto věnuje  především disciplínám Trail, Superhorse, Western Riding a Western Horsemanship, Western Pleasure, Ranch Riding, ale zkušenosti má i s méně známými disciplínami jako jsou Extreme Trail (ve kterém se stala v roce 2013 šampionkou ČR) a hunterovými disciplínami (Hunt Seat Equitation, Hunter Hack, Hunter Under Saddle atd.).

V roce 2011 byla dvojnásobnou vicemistryní WRC ČR. Tento titul obhájila také v letech 2012, 2013 a 2014. V roce 2013 také vyhrála na Mistrovství České republiky WRC 1. místo v obvzláště náročné disciplíně Superhorse.

 

Trenérská práce

Svěřené koně připravuje nejen jezdecky, ale také ze země, metodou přirozené komunikace, kde využívá znalosti mnoha principů práce s koněm, jako jsou například programy Pata Parelliho, Honzy Bláhy, Montyho Robertse, Jeana Francoise Pignona a dalších. Při výcviku používá kombinaci sesbíraných znalostí, intuice a zkušeností, ze kterých vždy vytvoří tréninkový plán šitý přímo na míru konkrétnímu koni.

Kačka zastává názor, že je potřeba mít na prvním místě kvalitní vztah s koněm ze země a až poté si budovat respekt a důvěru ze hřbetu. Je důležité, aby kůň znal základní věci jako ustoupení tlaku, dodržování osobního prostoru, zachování klidu v každé situaci, práci na dvou lonžích atd. S touto přípravou má již dlouholeté zkušenosti.

Po zvládnutí základů ze země přiježďuje koně ve stylu horsemanshipu – tedy na ohlávce, bez sedla. S takto připraveným koněm je pak na každém, jakým směrem se vydá, zda ho zaujmou westernové disciplíny nebo např. parkur. Spolehlivého koně je potřeba všude, proto se věnuje výcviku jezdců a koní jak ve westernovém, tak anglickém stylu, avšak s důrazem na základní principy nenásilného výcviku.

 

Ceník za služby spojené s výcvikem jezdců a koní

Získaná osvědčení a certifikáty

Fotogalerie – Trenérka Kateřina Boskovská